Do wakacji zostało:
Strona główna
Licznik wizyt
541839
dziśdziś29
wczorajwczoraj137
w tym tygodniuw tym tygodniu458
w tym miesiącuw tym miesiącu2492
w sumiew sumie541839
obecnie 2
Twój refleks
Time:
Nowości wydawnicze

Warning: Creating default object from empty value in /home/platne/balbina/public_html/mowdolna.pl/modules/mod_feed/helper.php on line 46

17 maja 2018 r. wychowankowie naszej placówki zwiedzali targi książki. Tegoroczna oferta była naprawdę bardzo bogata. Można było znaleźć stoiska z literaturą: religijną, naukową, kulturalną oraz obyczajową. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją targów wyraźnie poszerzono strefę komiksów. Dużym zainteresowaniem uczestników wydarzenia cieszyły się stoiska z audiobookami.

Dariusz Antosik

 

5 grudnia 2017 r. grupa chłopców uczestniczyła w spotkaniu z pisarką Barbarą Kosmowską, autorką poczytnych książek dla dzieci i młodzieży. W gościnnych progach biblioteki przy ulicy Ludowej rozmawialiśmy o wątkach biograficznych, literackich inspiracjach oraz planach i pomysłach gościa na kolejną książkę.


 

14 listopada 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Tynieckiej w Warszawie.

Pierwsze zajęcia z cyklu ,,Lekcja w bibliotece” poświęcone były zagadnieniom związanym z asertywnością. Chłopcy uczyli się, w jaki sposób wyrazić własne zdanie, by nikogo nie urazić i nie ulec presji otoczenia. Z panią bibliotekarką zastanawiali się, jak rozpoznawać mechanizmy nacisku grupowego, i w jaki sposób sobie z nimi radzić. Interesujące ćwiczenia i gry symulacyjne uczyły także, jak powiedzieć „nie”, kiedy inni mówią „tak”.

 

                                                                                      Dariusz Antosik

 

22 września 2016 r. Jacek Szyszko i Łukasz Zaręba, którzy są wychowankami grupy III, uczestniczyli w konkursie ,,WSZYSCY CZYTAJĄ SIENKIEWICZA”. Impreza odbyła się w Domu Kultury ,,Kolorowa” w dzielnicy Ursus.

Konkurs przywoływał najbardziej znane i po części znajdujące się w lekturach szkolnych historyczne powieści H. Sienkiewicza: Trylogię (tj. „Ogniem i mieczem”, „Potop” oraz „Pana Wołodyjowskiego”), a także „Krzyżaków”. Nasi wychowankowie do zaprezentowania przed publicznością wybrali fragmenty ,,Ogniem i mieczem”.

                                                                                  Dariusz Antosik

 

 

7 kwietnia 2016 r. wychowankowie I i II grupy uczestniczyli w lekcji zorganizowanej w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Mokotów przy ul. Ludowej w Warszawie. Podczas spotkania chłopcy dowiedzieli się, na czym polega praca bibliotekarza, jak wewnętrznie zorganizowana jest placówka oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby na stałe korzystać z księgozbioru. Rozmawiano również o korzyściach płynących z czytania książek, a na zakończenie chłopcy mieli możliwość poznania nowości czytelniczych. Niebawem wrócimy na kolejne zajęcia, bowiem otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie z grami planszowymi.

 

21 maja 2015 r. wychowankowie grupy I uczestniczyli  w wycieczce do Biblioteki Publicznej nr 54 w Warszawie. Kierownik placówki przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą funkcjonowania nowoczesnej biblioteki. Chłopcy zostali zapoznani z rozmieszczeniem książek na półkach, katalogami, mieli także okazję zwiedzić pomieszczenia pozostające do dyspozycji pracowników i czytelników oraz poznać nowości wydawnicze.  

                                                                    

Dariusz Antosik

 

13 listopada 2014 r. wychowankowie z naszego ośrodka wzięli udział w spotkaniu z Kazikiem Staszewskim, który promował płytę ,,ZUCH KAZIK”  Spotkanie odbyło się w EMPIK-u przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie. Otrzymaliśmy od piosenkarza autograf ze specjalną dedykacją.

 

                                                                                    Dariusz Antosik

 

„Narodowe czytanie” to zainicjowana w 2012 r. przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich arcydzieł, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę.

12 grudnia 2014 r. po raz drugi nasi uczniowie przyłączyli się do tej akcji. W tej edycji czytaliśmy utwory Aleksandra Fredry. W konkursie czytelniczo-recytatorskim, który przybliżał twórczość i biografię Mistrza humoru, wzięli udział wszyscy wychowankowie. Uczestnicy mogli dzięki temu poznać i opanować zasady prawidłowego dysponowania głosem oraz umiejętność występowania przed słuchaczami.

         Wychowankowie zaprezentowali mniej lub zupełnie nieznane wierszowane utwory Fredry, co poszerzyło znajomość twórczości komediopisarza. Na szczególne uznanie zasłużył sobie najmłodszy wychowanek Kamil Maciejczyk, który popisał się ogromnymi zdolnościami recytatorskimi i aktorskimi, zdobywając I miejsce i uznanie publiczności. 

 

Dariusz Antosik

 

 

EMPiK przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie to już tradycyjnie miejsce spotkań pisarzy, artystów sceny muzycznej, aktorów czy przedstawicieli świata polityki i mediów z szerokim kręgiem odbiorców.

26 listopada 2013 r. wychowankowie z naszego ośrodka wzięli udział w spotkaniu z Michałem Wiśniewskim, który promował swój nowy album zatytułowany ,,La Revolucion”. Tym razem kompletowana przez uczniów od kilku lat ścienna kolekcja powiększyła się o „muzyczny” autograf.

Dariusz Antosik

 

 

    17 maja 2013 r. grupa uczniów uczestniczyła w XIII Dniach Archeologa na Uniwersytecie Warszawskim.

     W wiosce archeologicznej chłopcy zapoznawali się m.in. z życiem ludzi w: epoce neolitu, starożytnym Egipcie, epoce brązu w basenie Morza Egejskiego. Wydarzenie było także okazją, aby nasi uczniowie zaznajomili się z antropologiczną przeszłością Bliskiego Wschodu, wczesnego średniowiecza i kulturami Mezoameryki oraz podstawami anatomii człowieka. 

 

Dariusz Antosik

 

 

9 maja 2013 r. nasi wychowankowie wzięli udział w promocji książki ,,Ryszard i kobiety” autorstwa Ryszarda Kalisza.

Spotkanie odbyło się w EMPiK-u przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie.

Na zakończenie promocji zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i otrzymaliśmy autograf autora ze specjalną dedykacją.

 

Dariusz Antosik

 

 

 

Po raz kolejny nasi wychowankowie skorzystali z oferty EMPiK-u przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. 12 grudnia 2011r. chłopcy brali udział w spotkaniu z Gienkiem Loską – zwycięzcą 1. edycji programu „X-Factor”, który właśnie wydał swoją debiutancką płytę „Hazardzista”. W imprezie uczestniczyli również członkowie zespołu ,,Gienek Loska Band”.

Na zakończenie otrzymaliśmy od wszystkich muzyków autografy z dedykacją.

Dariusz Antosik

 

Biblioteka

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”- Umberto Eco

 

 

 

Bibliotekę prowadzi nauczyciel bibliotekarz

mgr Dariusz Antosik

 

 

 

 

Rok szkolny 2014/2015

Biblioteka zaprasza czytelników w godzinach:

Wtorek        15.00-18.00

Piątek           8.00-11.00

 

 

 

Więcej…

 
Biuro Edukacji
Przydatne linki

Szukaj