Do wakacji zostało:

 

16 grudnia na boiskach Centrum Futbolu Warszawianka kolejny raz odbył się Turniej Piłki Nożnej Dolna Cup. Dzięki współpracy z: AZS Warszawa, Centrum Futbolu Warszawianka i Ministerstwem Sportu możliwe było rozegranie imprezy pod balonem przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Do rozgrywek przystąpiło 7 placówek opiekuńczo-wychowawczych z regionu warszawskiego: MOS „Kąt”, MOW „Strażacka”, MOW „Dolna”, MOS „Osowska”, MOS „Zielonka”, MOS „Łomianki”, SOW „Dom przy Rynku”. Po raz pierwszy (i mamy nadzieję nie ostatni) w historii turnieju, wśród uczestników pojawiła się drużyna dziewcząt – reprezentacja MOW nr 2 z ul. Strażackiej.

Spotkania rozgrywane były systemem grupowym, po 5 zawodników, a każdy mecz trwał 2x9 minut. Do dalszej fazy przechodziły 4 drużyny, które rozegrały dwa półfinały. W finale MOS „Osowska” wygrał z SOW „Dom przy Rynku” 9:0. W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się drużyna z MOS „Łomianki”, pokonując gospodarza turnieju MOW „Dolna” 4:2. Piąte miejsce zajął MOS „Kąt”, wygrywając 4:1 z MOS „Zielonka”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe kubki ze świątecznym akcentem oraz bidony, natomiast każdy zespół puchar, zaś trzy najlepsze zostały nagrodzone: pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi. W przerwach można było spróbować pożywnej wojskowej grochówki. Ponadto zawodnicy mieli zapewnioną opiekę medyczną, a każde spotkanie prowadzili profesjonalni sędziowie.

W turnieju przyznano nagrody specjalne:

Fair-play dla drużyny z MOW „Strażacka”;

MVP turnieju Maciej L. z SOW „Dom przy Rynku”;

Król strzelców Krystian P. z MOS „Osowska”;

Najlepszy bramkarz Michał R. z MOS „Łomianki”.

Klasyfikacja końcowa:

 1. MOS Osowska

 2. SOW Dom przy Rynku

 3. MOS Łomianki

 4. MOW Dolna

 5. MOS Kąt

 6. MOS Zielonka

 7. MOW Strażacka

 

 

 

 

 

 

17 grudnia w najbliższym gronie dzieliliśmy się radością ze zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia. Oprawę artystyczną spotkania na podstawie opowiadania Lwa Tołstoja „Niezwykłe święta Ojczulka Panova” przygotowali: Kacper T., Kacper S., Kacper K., Kamil i Bartosz. Tego dnia towarzyszyła nam dekoracja nawiązująca do srogiej zimy, przepełnionej tym co najważniejsze, tj. ludzką życzliwością. Nie zabrakło pysznych potraw, w tym przygotowanych przez chłopców w ramach konkursu „Śledziowy zawrót głowy”, choinki i prezentów od św. Mikołaja.

Z nadzieją na szybkie spotkania dobre myśli kierowaliśmy w stronę Przyjaciół naszego ośrodka, życząc wszystkim: szybkiego powrotu do normalności, zdrowia i wszelkiej pomyślności!


 

13 grudnia odbył się Ośrodkowy Turniej Siłaczy „Strongman”. Wychowankowie startowali w czterech konkurencjach: wyciskanie sztangi leżąc, podciąganie na drążku, pompki oraz brzuszki. Każdy z zawodników wykonał trzy podejścia do danej konkurencji, a do klasyfikacji końcowej liczył się najlepszy wynik.

W tegorocznej edycji imprezy uczestniczyli wszyscy wychowankowie - jako zawodnicy lub obsługa techniczna. Do bezpośredniej kilkugodzinnej rywalizacji o miano „ośrodkowego siłacza” stanęło 11 wychowanków. Tym razem bezkonkurencyjny okazał się Patryk z grupy III.


 • Wyniki
 •  

  27 listopada chłopcy z klas VIII uczestniczyli w spacerze miejskim „Śladami bohaterów Kamieni na szaniec” i rozmawiali o sposobach upamiętnienia wydarzeń z lat 1939-1943. Pierwszym punktem naszej wycieczki po Warszawie było miejsce Akcji pod Arsenałem, następnie byliśmy na Pawiaku i w Alei Szucha, a na końcu dotarliśmy na Powązki Wojskowe, aby zapalić światełko pamięci w kwaterze Szarych Szeregów na mogiłach bohaterów i autora powieści „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, dzięki któremu poznaliśmy losy: Rudego, Zośki i Alka.

   

  13 listopada w ramach Festiwalu Wolności 2020 w MOW nr 4 świętowaliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Tego dnia pracowaliśmy metodą warsztatową, zastanawiając się nad tym, co oznacza bycie patriotą w XXI wieku. Analizowaliśmy zaangażowanie w życie społeczne Janiny Ochojskiej i Marka Edelmana, ustaliliśmy także zbiór zasad, które sami możemy wcielać w życie każdego dnia, aby aktywnie wyrażać postawę obywatelską.

  Następnie przygotowaliśmy życzenia dla Polski i dołączyliśmy je do okolicznościowej gazetki, a punktualnie o godz. 11.11 rozpoczęliśmy mecz siatkówki pod hasłem „Godzina dla wolności”.

   
  Więcej artykułów…