Do wakacji zostało:

19 września udaliśmy się na I Amatorski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, który odbył się w parku im. Marka Kotańskiego.

Do rozgrywek, które prowadzono w dwóch grupach, zgłosiło się osiem drużyn. Los przydzielił nas do grupy A, gdzie rozegraliśmy trzy spotkania. Warto nadmienić, że skład naszej drużyny był najmłodszy spośród wszystkich uczestników turnieju.

Po trzech emocjonujących meczach nie zdołaliśmy awansować do dalszych rozgrywek. Zakończyliśmy zawody na miejscach 4. - 8.

W dobrych humorach wróciliśmy do ośrodka, dzierżąc w rękach puchar za udział, którego fundatorem był Burmistrz Dzielnicy Włochy. Zabrane boiskowe doświadczenia na pewno zaowocują w kolejnych zawodach.


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w zmienionych warunkach związanych z sytuacją epidemiczną za nami....

 

Za nami kolejna ośrodkowa Olimpiada Wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej. W tym roku finał był wyjątkowy. Po raz pierwszy uczniowie naszej placówki otrzymali zadania w formie elektronicznej on-line i pracowali nad ich rozwiązaniem przy komputerach w sali informatycznej.

Tegorocznym laureatem został Kamil z III grupy, drugie miejsce z taką samą ilością punktów zajął Paweł B. z II grupy. O zwycięstwie zadecydował czas, w jakim udzielono odpowiedzi. Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz B. z grupy III.

Atrakcyjne nagrody zostały wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskania bardzo dobrych wyników.

Organizatorzy: Marcin Sobociński i Sebastian Olejniczak


 

Miło nam poinformować, że 18 czerwca br. Rada m.st. Warszawy przyjęła uchwałę o przyznaniu Warszawskiej Nagrody Edukacyjnej im. Marka Edelmana Szkole Podstawowej Specjalnej nr 201 działającej w MOW nr 4.

Pozostali tegoroczni laureaci to:

- w kategorii szkoły ponadpodstawowe - Technikum nr 11 im. Piotra Wysockiego w Warszawie, ul. św. Jacka Odrowąża 75;

- w kategorii placówki wychowania pozaszkolnego i bursy - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Warszawie, ul. W. Skorochód Majewskiego 17.

Organizatorem i fundatorem Nagrody, którą odbierzemy 3 października, jest m.st. Warszawa. Nagrodę przyznaje Rada m.st. Warszawy. Partnerem Nagrody jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Więcej: https://edukacja.warszawa.pl/projekty-i-inicjatywy/warszawskie-nagrody/nagroda-edelmana/22306-laureaci-warszawskiej-nagrody

 

W tym trudnym czasie, jaki przeżywamy z powodu pandemii Covid-19, tegoroczna Wielkanoc była wyjątkowa. Wszystko co zbędne wyrzuciliśmy za bramy ośrodka, zażegnując konflikty i niepotrzebne emocje. Skupiliśmy się na tym co najważniejsze: bezpieczeństwie, bliskości i poczuciu wspólnoty.

W tym roku przygotowania do tradycyjnego śniadania wielkanocnego rozpoczęły się na dobre kilka dni wcześniej. Dyrektor naszej placówki zorganizował konkurs świąteczny „O złote jajo”. Wszystkie grupy przyjęły zaproszenie do rywalizacji, wychodząc z założenia, że smaczne posiłki będą odpowiednią oprawą do świętowania zwycięstwa życia na śmiercią.

Jury konkursowe oceniało w dwóch kategoriach: desery i pozostałe potrawy. Każda grupa miała przygotować po jednym daniu z kategorii, ale naszym chłopcom tak się spodobał konkurs, że zaprezentowali dodatkowe „atrakcje kulinarne”.

Walory smakowe, estetyka i sposób podania to najważniejsze kryteria oceniania. Wychowankowie samodzielnie wykonali: żurek z jajkiem, sałatkę tęczową, pasztet, kilka rodzajów jajek faszerowanych, tradycyjny mazurek, babkę wielkanocną w kilku odsłonach oraz sernik.

Jury długo obradowało, komu przyznać główną nagrodę. Ostatecznie uznano, że pierwsze miejsce ex aequo zajmą wszystkie grupy. Na koniec Dyrektor podziękował wychowankom za zaangażowanie i wręczył nagrody.

Nasze tegoroczne śniadanie wielkanocne było prawdziwą „ucztą dla podniebienia” w atmosferze wzajemnej bliskości.

 

 
Więcej artykułów…