Do wakacji zostało:

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością,
radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"
Rodzinom, Opiekunom oraz Przyjaciołom Ośrodka
życzą
Dyrektor, pracownicy i wychowankowie MOW nr 4 w Warszawie

Wielkanoc, 2019 r.

pisanka-ruchomy-obrazek-0052

koszyczek-wielkanocny-ruchomy-obrazek-0039

 

W kwietniu po raz kolejny nasz ośrodek był organizatorem turnieju siłaczy. Do tegorocznych zawodów zgłosiło się 7 placówek opiekuńczo-wychowawczych, każdą reprezentowało 3 zawodników, którzy brali udział w czterech konkurencjach siłowych: wyciskanie, pompki, ergometr, podciąganie. Kolejność podchodzenia do wykonywanych konkurencji była dowolna.

Nasi zawodnicy okazali się bezkonkurencyjni, długie przygotowania do zawodów przyniosły oczekiwane rezultaty. Chłopcy z „Dolnej” zdecydowanie wygrali klasyfikację drużynową. Natomiast w klasyfikacji indywidulanej na podium stanęli: Jakub Z. ̶ został wicemistrzem, a na najniższym stopniu uplasował się Patryk B., który może mówić o dużym pechu. Trzy konkurencje zdecydowanie wygrał, dopiero „morderczy” ergometr odebrał mu zwycięstwo w całych zawodach. Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej i statuetka STRONGMANN 2019 powędrowała do Arkadiusz R. z „Osowskiej”. Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodników, którzy podczas całego turnieju prezentowali postawę fair play.

Organizatorzy również stanęli na wysokości zadania, przygotowując perfekcyjnie zorganizowane zawody. Po raz pierwszy pojawił się kącik ze zdrową żywnością, który przez całe zawody był okupowany przez zgłodniałych „siłaczy”, transparentne wyniki prezentowano na „żywo” na monitorze (poniżej tabela wyników).

Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrektora ośrodka oraz Fundację Akademia Integracji. Po zmaganiach na zawodników w ośrodkowej kuchni czekał posiłek regeneracyjny przygotowany przez niezastąpione panie kucharki J.

Podziękowania dla Urlike Fuhrmann i członków Samorządu Uczniowskiego, którzy pomogli przy organizacji wydarzenia, oraz pp. Bartka, Sebastiana i Sławka za przygotowanie siłaczy i organizację przedsięwzięcia. Do zobaczenia za rok!


WYNIKI

 

Konkurs odbył się w dniach 25-31 marca 2019 r. w formule Edukacyjne Wyzwania Medialne, która umożliwiała prowadzenie kampanii reklamującej działania szkoły w środowisku lokalnym. Cele wyzwania to m.in.: uczczenie rocznicy stulecia odzyskania niepodległości, utrwalenie zasad pisowni wybranych trudnych dla uczniów wyrazów, poszerzenie wiedzy na temat pojęć i znaczeń, jakie kryją się pod nimi, a także zapoznawanie się z innowacjami i możliwościami pracy online w Internecie.

Każda szkoła ma swoich mistrzów. W naszej udało się rozpoznać tych w dziedzinie ortografii. Największą liczbę punktów uzyskał Konrad z klasy VIII a. Mistrzów ortografii jest jeszcze kilku: Karol Sz., Maciej, Mariusz D. i Mariusz S., Krzyś, Kuba K., Patryk B., Bartosz. To ci, którzy osiągnęli wyniki w przedziale 85 % - 100 %.
Biorąc pod uwagę zaangażowanie, zmotywowanie oraz integrację zespołową,
wygrała klasa VIII a.

Wszyscy mieliśmy zaszczyt przez dwa miesiące jednoczyć się w działaniach pod logiem „Niepodległej”. Była to lekcja szacunku do ojczyzny i wspólnego dobra, jakim jest nasza historia i język polski. Serdecznie wszystkim dziękujemy za te chwile.

 

Nasz zespół teatralny właśnie zakończył pracę nad nowym spektaklem. Tym razem działania były sprzężone z projektem Teatru Ochoty „Scena debiutu”, dzięki któremu uczestniczyliśmy w warsztatach oraz mieliśmy zapewnioną opiekę artystyczną tutora, p. Przemka Furtaka z wrocławskiego Teatru Układ Formalny. Nasza grupa pracowała nad „Watahą” według scenariusza i w reżyserii M. Kostyry. Podczas finału projektu 3 marca 2019 r. zaprezentowaliśmy pięć z dziewięciu scen tegoż przedstawienia.

Kolejnym etapem była prezentacja w konkursie teatralnym „MAM to! Festiwal Młodzi Artyści Mokotowa” w Domu Kultury KADR w Warszawie, który odbył się 11 marca. Pokazaliśmy wówczas 8 z 9 scen. Mimo że spektakl nie był w pełni dopracowany, to jury przyznało nam II wyróżnienie i bon w wysokości 1000 zł.

Premierowe prezentacje całego spektaklu odbyły się w ostatnim tygodniu marca, tj. 27.03. na Mazowieckich Spotkaniach Teatralnych Zwierciadła, a dzień później na Ogólnopolskich Spotkaniach Małych Form Teatralnych w MOW nr 2 przy ul. Strażackiej w Warszawie. Podczas OSMFT pokazaliśmy też naszą interpretację „Lokomotywy” J. Tuwima przygotowaną pod kierunkiem p. Piotra Miśkiewicza. Oba spektakle zostały nagrodzone przez jury.

29 marca zagraliśmy na życzliwej nam scenie w Starej Prochowni w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej podczas Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych. Werdykt jury był dla nas ukoronowaniem ciężkiej pracy, bowiem przyznano nam II miejsce i wspaniałe nagrody. Warto dodać, że festiwal poprzedziła wstępna kwalifikacja na podstawie nagrania, a do finału dostało się 11 zespołów. Zwycięzca to grupa z Liceum Filmowego ze świetną sztuką „Rozmowy weselne”, a nagrodę jury młodzieżowego otrzymała grupa z Studia Teatralnego Julii Kotarskiej-Rekosz − również zasłużenie!


Zza kulis:

Niewiele brakowało, aby „Wataha” nie została zrealizowana, ponieważ mieliśmy bardzo dużo trudności organizacyjnych i kryzysów. Prace nad spektaklem zaczęliśmy po feriach. Gdy nasz teatralny tutor był pod koniec lutego na pierwszej próbie czytanej, zapytał: „kiedy premiera? W maju?”. W odpowiedzi usłyszał, że 11 marca gramy 7 z 9 scen, a 27 marca całość. Wówczas uśmiechnął się i życzył powodzenia. Przy współpracy całego zespołu udało się osiągnąć zamierzony cel. Dzięki teatrowi nauczyliśmy się, aby nie poddawać się i wierzyć w siebie, a wówczas ciężka praca z pewnością zostanie zauważona.

 
 • #ortograf2019

 • Informujemy, że uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie

  i przystąpili do konkursu ortograficznego online.

  Od kilku dni trwają przygotowania do testu głównego. Uczniowie wykonują ćwiczenia testów konkursowych na eliminatorze błędów.

  Test główny odbędzie się w dn.25.03-29.03.2019 r.

  Więcej szczegółów o konkursie na stronie organizatorów:
  „Kocham język polski: kochamjp.pl”

   

   
  Więcej artykułów…